عسل و دارچین چه فواید دارویی دارند - هفت گل - عسل طبیعی - عسل خوانسار - عسل شاهین شهر - عسل اصفهان - پرولین عسل شاخص مهم در تعیین کیفیت

عسل و دارچین چه فواید دارویی دارند؟

در این مقاله از عسل هفتگل شما را با فواید دارویی عسل و دارچین آشنا خواهیم کرد.

عسل واژه اي عربی است که در فارسی به آن «انگبین» می گویند. گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت می دانستند و در یونان و روم باستان مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن می پرداختند.

خوب است که بدانیم در کندو، نوعی عسل براي تغذیه ملکه تهیه می شود که به آن «اکسیر طول عمر» می گویند. از آن جا که عسل از شهد گل هاي مختلف تهیه می شود رنگ آن بستگی به گیاهی دارد که زنبور از آن تغذیه کرده است گذشته از آن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نیز در رنگ و بوي عسل تاثیر دارد. عسل با وجود شیرین بودن اگر به مقدار معینی مصرف شود، براي هر نوع بیماري از جمله دیابت موثر است.

همچنین انواع عسل و رنگ های آن را بدانید

فواید دارویی عسل و دارچین چیست؟

عسل و دارچین فواید دارویی زیادی دارند که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • درمان بیماري های قلبی: مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جاي مربا روي نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیري از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدي در امان خواهند بود. بررسی روي سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ هاي حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیري خود را از دست می دهد. عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.
 • از بین بردن اثر خارش نیش هاي حشرات: مخلوطی از یک سهم عسل، 2 سهم آب ولرم و یک قاشق چاي خوري پودر دارچین را روي قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید، قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا 2 دقیقه فروکش خواهد کرد.
 • درمان التهاب مفصل: عسل و دارچین را در برنامه روزانه خود قرار دهید، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، 2 قاشق چاي خوري عسل و یک قاشق چاي خوري پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت هاي مزمن را نیز درمان می کند. بررسی هاي اخیر نشان داد، 73 نفر از 200 بیماري که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی یافتند و پس از یک ماه بیشتر افرادي که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردي توانایی راه رفتن و تحرك خود را به دست آوردند.
 • جلوگیري از ریزش مو: عسل و دارچین در جلوگیری از ریزش مو تاثیر زیادی دارند، قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداري روغن زیتون داغ، یک قاشق چاي خوري عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت 5 تا 15 دقیقه روي سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

عسل و دارچین فواید دارویی دارد- هفت گل - عسل طبیعی - عسل خوانسار - عسل شاهین شهر - عسل اصفهان - پرولین عسل شاخص مهم در تعیین کیفیت
 • از بین بردن عفونت مثانه: 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه یک قاشق چاي خوري پودر دارچین را با مقداري آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب هاي مثانه از بین برود.
 • درمان درد دندان: مخلوطی از عسل و دارچین به صورت یک قاشق چاي خوري پودر دارچین و 5 قاشق چاي خوري عسل تهیه کنید و روي دندان خراب بمالید. این عمل را 3 بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.
 • کاهش کلسترول: 2 قاشق غذاخوري عسل را با 3 قاشق چاي خوري پودر دارچین در یک لیوان چاي حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی 2 ساعت به 10 درصد کاهش می دهد.
 • افزایش طول عمر: مصرف دائم و مرتب عسل و دارچین مانع پیري زودرس می شود. مخلوطی از 4 قاشق چاي خوري عسل، یک قاشق چاي خوري پودر دارچین و 3 فنجان آب گرم را با هم بجوشانید. سپس مخلوط به دست آمده را 3 الی 4 بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیري زودرس نیز جلوگیري می کند.
 • درمان ناباروري: براي برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه می شود 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب میل کنند. در کشورهاي چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروري مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداري پودر دارچین و یک دوم قاشق چاي خوري عسل را به طور مرتب روي لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت 14 سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.
 • درد معده: مصرف عسل و دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان می کند.
 • تقویت سیستم ایمنی: استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتري و ویروس محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که عسل داراي مقدار زیادي ویتامین و آهن است. مصرف مداوم عسل گلبول هاي سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتري ها و بیماري هاي ویروسی مقابله کند.
 • برطرف کردن سوء هاضمه: قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روي 2 قاشق غذاخوري عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهاي سنگین را به راحتی هضم می کند.
 • جلوگیري از آنفلوآنزا: دانشمندي در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین داراي مواد مفید طبیعی است که از میکروب هاي آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیري به عمل می آورد.
 • درمان سرماخوردگی: به مدت 3 روز از مخلوط یک قاشق غذاخوري عسل با یک چهارم قاشق چاي خوري پودر دارچین استفاده کنید. این روش براي درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.
فواید دارویی عسل و دارچین - هفت گل - عسل طبیعی - عسل خوانسار - عسل شاهین شهر - عسل اصفهان - پرولین عسل شاخص مهم در تعیین کیفیت
 • برطرف کردن جوش صورت: قبل از خواب مخلوط 3 قاشق غذاخوري عسل و 1 قاشق چاي خوري دارچین را روي جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت 2 هفته، جوش ها را از بین می برد.
 • درمان عفونت هاي پوستی: قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوي از عسل و دارچین روي قسمت هاي مختلف پوست، عفونت هاي پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.
 • درمان سرطان: تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان هاي پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزي با عسل و دارچین درمان شده است. بیماران مبتلا به این سرطان ها 3 بار در روز و به مدت 3 ماه یک قاشق غذاخوري عسل و یک قاشق چاي خوري دارچین را مخلوط و مصرف می کنند.
 • از بین بردن خستگی مفرط: مصرف نصف قاشق غذاخوري عسل و مقداري پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروي حیاتی بدن را افزایش می دهد.
 • از بین بردن بوي بد دهان: شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چاي خوري عسل، مقداري پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوي بد دهان را نداشته باشید.
 • مشکل شنوایی: مصرف روزانه مقدار مساوي از عسل و دارچین به صورت پودر، در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کند. شایان ذکر است، عسل مورد مصرف باید خام و پاستوریزه نشده باشد. زیرا که آنزیم هاي لازم به هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین می رود.
نظرات شما عزیزان

10 نظر در “عسل و دارچین چه فواید دارویی دارند؟

 1. مینا توکلی گفت:

  چه مقاله جامعی خیلی بدردم خورد

  1. مدیر سایت هفت گل گفت:

   سپاس از شما خانم توکلی

 2. اکرم طهماسبی گفت:

  مقاله هاتون خیلی کاربردیه بازم بذارید

  1. مدیر سایت هفت گل گفت:

   ممنونم خانم طهماسبی بابت ثبت دیدگاه پر انرژیتون

 3. اکبر تیموری گفت:

  خیلی خوبه. شما فروش عسل هم دارید؟

  1. مدیر سایت هفت گل گفت:

   ممنونم آقای تیموری بابت ثبت دیدگاهتون.
   شما می توانید به فروشگاه های مجاز عسل هفت گل در اصفهان، خوانسار، شاهین شهر و بقیه نقاط کشور مراجعه نمایید و عسل طبیعی و با کیفیت هفت گل را تهیه فرمایید.

 4. مریم گفت:

  چقدر عالی بود مقالتون

  1. مدیر سایت هفت گل گفت:

   ممنونم مریم خانم بابت ثبت نظرتون

 5. مارال گفت:

  عسل برای ریزش مو چه جالب

  1. مدیر سایت هفت گل گفت:

   بله مارال خانم عسل و دارچین در جلوگیری از ریزش مو تاثیر زیادی دارند، و شما می توانید قبل از دوش گرفتن با مقداری روغن زیتون داغ از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جدیدترین محصولات
عضویت در خبرنامه
فروشگاه
وبلاگ
خانه